Filtruj według

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 299,00 zł

Nowe wpisy na blogu:

Owoce ekologiczne Warszawa

Aromatyczne, soczyste, sezonowe i zebrane dopiero wtedy, gdy będą w pełni dojrzałe - to idealne owoce, których smak kojarzy się z chwilą przyjemności i zastrzykiem energii. Niestety, w coraz bardziej zurbanizowanym świecie, dostęp do świeżych owoców jest utrudniony, nie mówiąc już o tym, że rzadko wiemy, jakie jest ich pochodzenie i kiedy zostały zebrane. Z odsieczą przychodzi sklep internetowy RolnikEko.pl, z bogatym asortymentem certyfikowanej żywności ekologicznej, w tym szeroką gamą owoców ekologicznych.

Interesują Cię owoce ekologiczne w Warszawie lub z dostawą kurierską do domu – zapoznaj się z ofertą na naszej stronie.

Jest 48 produktów.

Pokazano 1-48 z 48 pozycji

Aktywne filtry

Ekologiczne owoce - dlaczego warto je jeść?

Prawidłowe żywienie jest podstawą budowania odporności i zdrowia całego organizmu. Najnowsza piramida żywieniowa wskazuje, że owoce - wraz z warzywami - powinny stanowić trzon codziennej diety. Spożywane produkty nie mogą być przypadkowe, a ich pochodzenie jest równie ważne, co rodzaj.

Powodem, dla którego warto postawić na ekologiczne owoce, jest więc po pierwsze aspekt zdrowotny. Tylko starannie wyselekcjonowane i uprawiane z troską owoce zapewnią organizmowi właściwą porcję składników odżywczych. W przeciwieństwie do tych produkowanych przemysłowo, które - po serii natrysków, sztucznych nawozów, magazynowaniu w komorach gazowych i niemających szans na naturalne dojrzewanie - są pozbawione mikroelementów.

Kolejno, istotne znaczenie ma niemarnowanie żywności i pełne wykorzystanie zasobów naturalnych. Owoce ekologiczne są uprawiane zgodnie z ich naturalnym rytmem - od sadzonki po dojrzewanie na gałęziach roślin. Tu wszystkie procesy dzieją się w odpowiednio długim czasie, a każdy owoc, niezależnie od tego, czy ma nierówny kolor, porowatą skórkę, czy jest zbyt duży, ma szansę trafić do konsumenta. W produkcji przemysłowej ilość odrzucanej materii często przewyższa ostateczną ilość produktu przeznaczonego do sprzedaży. A robi się to tylko i wyłącznie ze względu na „nieodpowiedni”, „niesprzedażowy” wygląd.

Wybieranie owoców ekologicznych, niemodyfikowanych genetycznie ma również aspekt moralny. Większość zbiorów pochodzi z pól należących do rodzin, które całymi pokoleniami angażują się w pracę na roli. Ich wkład i wysiłek włożone w uprawę oraz ręczny zbiór są wyczuwalne z każdym kęsem. Nie jest istotne, czy mowa o polskiej rodzinie uprawiającej jabłka zapomnianych odmian, czy ekwadorskiej, która dostarcza banany. Wszyscy oni dokładają starań, by dostarczać produkty w pełni wartościowe, które będą miały pełen wachlarz właściwych im substancji odżywczych. Kupowanie takich plonów to dowód wdzięczności za ciężką pracę rolników i bezcenne wsparcie małych biznesów.

Owoce ekologiczne Warszawa - zamów na RolnikEko.pl

W naszym sklepie oferujemy ekologiczne, certyfikowane owoce. Asortyment obejmuje zarówno owoce krajowe (jabłka, śliwki), jak i cytrusy (limonki, pomarańcze). Poszczególne rodzaje są dostępne w sprzedaży zgodnie z rytmem upraw, co oznacza, że w wybranych okresach dany produkt może być nieosiągalny.

Nasza firma działa na terenie Warszawy i okolic, zapewniamy bezpieczny dowóz owoców ekologicznych do domów i biur. Osoby spoza stolicy zapraszamy do zamówień internetowych, z zastrzeżeniem, że nie wszystkie owoce dobrze znoszą transport i tych, z uwagi na chęć zachowania najwyższej jakości, nie wysyłamy.

Wybieraj świadomie, poznaj owoce ekologiczne. Darmowa dostawa już od 250 zł.