Filtruj według

Cena

Cena

  • 5,00 zł - 284,00 zł

Nowe wpisy na blogu:

EKOLOGICZNA KAWA, HERBATA, KAKAO

Kawa, herbata i kakao to klasyczne trio do filiżanki, które umila nam błogie chwile relaksu. Wszyscy doceniamy walory smakowe tych napoi i większość uważa, że zna swoją ulubioną odmianę. Znaczny odsetek takich osób jest jednak w błędzie. Każdy z tych ciepłych trunków ma co najmniej kilkanaście odmian – rekordzistką jest oczywiście herbata, która ma aż kilkaset odsłon! Czy jesteś pewna, że znalazłaś już swoją ulubioną kawę lub herbatę? Jeśli nie, koniecznie sprawdź ich różne odsłony na naszej stronie. W naszej ofercie znajdziesz rzadko spotykane odmiany kawy, herbaty oraz kakao, które zapewnią nowe doznania Twoim kubkom smakowym!

Jest 663 produktów.

Pokazano 1-50 z 663 pozycji

Aktywne filtry

Kawa, herbata a może kakao – który produkt ma najwięcej właściwości prozdrowotnych?

Zwolennicy herbaty czy kakao bardzo często zarzucają kawoszom, że ich trunek jest niezdrowy i prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Czy mają rację?

Na szczęście nie. Zarówno kawa, herbata, jak i kakao mają właściwości prozdrowotne, jednak wszystko należy pić z umiarem. Nawet najzdrowsza zielona herbata w nadmiarze może nam zaszkodzić, a w długofalowej konsumpcji być przyczyną problemów zdrowotnych.

Nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć, który napój jest najzdrowszy, gdyż każdy z nich dostarcza nam innych witamin i minerałów. Najprościej jest poznać właściwości kawy, herbaty i kakao, by ocenić, który z tych trzech trunków najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

Korzyści zdrowotne wynikające z picia kawy

Mało znany i bardzo ciekawy fakt – kawa może wspomagać proces odchudzania. Magnes oraz potas zawarty w kawie wspomagają regulację gospodarki cukrowej, co może znacząco obniżyć chęć na podjadanie. Co więcej, kubek kawy przed treningiem wspomoże rozbijanie komórek tłuszczowych oraz podniesie poziom adrenaliny, która jest niezbędna do mocnego wysiłku fizycznego.

Ostatnie doniesienia naukowe sugerują również, że kawosze mają znacznie niższą predyspozycję do choroby Alzheimera.

Ukryte korzyści codziennego picia herbaty

Co do tego, że picie herbaty niesie za sobą zdrowotne korzyści, chyba nikt nie ma wątpliwości. Herbata jest bogatym źródłem antyoksydantów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a także doskonale chronią przed przedwczesnym rozpadem włókien kolagenowych. Herbata może zmniejszyć również ryzyko zawału serca oraz udaru, a także doskonale pobudza układ immunologiczny do pracy.

Czy kakao jest zdrowe?

Czekolada do picia wbrew powszechnej opinii jest bardzo zdrowa! Znajdują się w niej takie mikroelementy jak żelazo, cynk czy selen, które są wspierają układ odpornościowy naszego organizmu. W kakao zawarty jest także magnez, który reguluję pracę układu nerwowego i mięśniowego.